Data dodania: 18 lipca 2013

Nowoczesne platformy LMS - Spotkanie w Katowicach

Nowoczesne platformy do zarządzania nauczaniem (z ang.LMS – Learning Management System), są wyzwaniem dla prowadzących zajęcia profesorów, nauczycieli w gimnazjach i liceach, a także dla firm z branży szkoleniowej.

Wyzwaniem dlatego, że to właśnie nauczyciel staje się na chwilę uczniem i powinien wejść w świat nowych technologi, bo jego uczniowie i studenci już tam są. Możliwości jakie daje internet, m.in. dostęp 24h/dobę do zasobów platform LMS i wszechobecność pozwalają na rozwinięcie i uzupełnienie tradycyjnego nauczania o multimedia, dodatkowe materiały w wersji elektronicznej (blended learning). Dodatkowo większość młodych ludzi posiada smartfony i tablety, co pozwala im się uczyć, studiować i dokształcać zawodowo w dowolnym miejscu, np. jadąc autobusem do pracy, czy czekając na pociąg (mobile learning).

W Wielkiej Brytanii niektóre szkoły postawiły na „nauczanie odwrócone”, czyli możliwość przedstawienia materiału na zajęcia wcześniej, by studenci zdążyli sie z nim zapoznać. Po rozpoczęciu zajęć dzięki urządzeniom mobilnym można przeprowadzić szybki test ze znajomości przedstawianych zagadnień i od razu po jego zakończeniu otrzymać wynik. Dzięki temu można sprawdzić stan wiedzy studentów i wybrać formę prowadzenia zajęć: dyskusja na zadany temat czy standardowy wykład, gdy okaże się, że pewne zagadnienia nie zostały właściwie zrozumiane przez studentów.

Platformy LMS zbierają przedstawione zagadnienia w jeden spójny system i pozwalają na łatwe zarządzanie procesem kształcenia uczniów, studentów czy rozwijaniem kompetencji pracowników. Pozwalają zaplanować poszczególne sesje, zajęcia, wyznaczyć cele do osiągnięcia w danym miesiącu, szybko i sprawnie zweryfikować posiadaną wiedzę, a także przeprowadzić indywidualną sesję za pomocą internet,u w celu uzupełniania braków, lub przeprowadzenia coachingu.

Na te tematy w najbliższy czwartek (25 lipca) w Klimczoka Business Area w Katowicach, przy kawie, będzie rozmawiał z gośćmi spotkania „Nowoczesne platformy LMS” Marcin Orocz, konsultant e-learning firmy Webanywhere – brytyjskiego dostawcy platform LMS. Na spotkaniu zostaną przedstawione najpopularniejsze systemy LMS, takie jak Moodle czy Totara, a także przykłady wdrożeń tych systemów w brytyjskich firmach, szkołach i instytucjach.